The Color Run Göteborg 2015 - Official Afterparty @ Världskulturmuseet
The Color Run Göteborg 2015 - Official Afterparty @ Världskulturmuseet
Plats
Datum
Beskrivning
Lördag 5e september går The Color Run Göteborg 2015 av stapeln och givetvis blir det färgglad fest även efteråt!
Denna gång kör vi en mäktig fest vi sent ska glömma då vi tar över hela Världskulturmuseet, mitt i centrala Göteborg, vägg i vägg med Liseberg, Universuem och Korsvägen! Pulsen kommer vara hög i denna unika lokal då Nadja Seyer och Susanne Svensson kontrollerar kvällen bakom spelarna tillsammans med Stockholms finest Rosanna Sverin & Ellinor Türkkan och vi önskar alla varmt välkomna till den perfekta avslutningen på ett fantastiskt lopp!
Förköp: 140kr
Pris i dörren: 180kr
Tid: 21-03 (The Color Run Happy Hour mellan 21-22.30!)
Tack till Världskulturmuseet, Grolsch och Fireball!
( För er snabba så finns ett limiterat specialerbjudande - Biljett till loppet OCH efterfesten för ynka 399kr! Följ länken för att säkra er plats: https://billetto.se/events/71577 )
-------------------------------
Glöm inte att spring loppet innan efterfesten heller!
The Color Runs lopp kommer i år vara på Frihamnsområdet i centrala Göteborg!
The Color Run, "The Happiest 5K", är en tävling där alla är vinnare med endast två regler: Du ska ha vita kläder vid start - när du når mållinjen efter 5km, skall du vara täckt i färg!
Häng med på årets färggladaste fest där vi hyllar hälsa, liv och glädje!
Tidsplan för dagen:
12:00 - Festplatsen öppnar
14:00 - De första löparna skickas iväg
18:00 - Loppet förväntas avslutat
21:00 - Official afterparty @ Världskulturmuseet!
Event och mer info om loppet: https://www.facebook.com/events/805259712880153
---------------------------------
Mer information om vår line-up:
Susanne Svensson (A Disco Story) är känd för sin eklektiska och soulfulla vibe av underjordiska klassiker, nya edits och handklappvänliga melodier. Hon spelar mer än gärna allt ifrån klassisk funk & disco, philly soul och deep house till R&B och riktiga Old School pärlor. Med spelningar över hela landet och gästspel både i Norge och England så är Susannes set underbara och energifyllda - Discodans med dubbelklapp och ett sjukt sväng utlovas helt enkelt när denna damen tar plats i båset!
Nadja Seyer tar gästerna med på en musikalisk resa som sträcker sig från den tidiga housen och soulens era till ett skitigt techhouse-sound blandat med R&B, hiphop och funk. Spelningarna i Göteborg, Stockholm, Köpenhamn samt i England och Spanien vittnar alla om samma sak - Nadja levererar alltid med ett mjau, sväng på svansen och ett stort leende!
Duon fann varandra 2010 via musiken och tillsammans levererar de en musikalisk upplevelse som du inte kommer glömma i första taget!
Rosanna Sverin & Ellinor Türkkan har under den senaste tiden blivit ett allt vanligare begrepp i Stockholms nattliv. Trots en relativt nyfödd karriär har de redan agerat residents, arrangerat event och självklart spelat runt bland stora nattklubbar, barer och event i hela landet. Med en blandning av både deep- och progressiv house når de ut till en mångsidig publik och klubbscen vilket har resulterat i en snabbt växande karriär. Så det här är helt enkelt två tjejer att hålla ett öga (och ett öra) på och vi är löjlig pepp på att ha med de under The Color Run Göteborgs efterfest!
Arrangör
Lokal
Världskulturmuseet, Södra Vägen 54, 41254 Göteborg
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
The Color Run Göteborg 2015 - Official Afterparty @ Världskulturmuseet
Från 140,00 SEK