Hoppa till huvudinnehåll
Event avslutat - Missade du detta event? Kolla in dessa andra events som kommer snart. För information om tidigare evenemang, scrolla bara nedåt.

Laddar...

 
 

Andra event från arrangören

Återbesök evenemang

Laddar...

 
 

Laddar...

 
 

Evenemang du skulle älska

Laddar...

 
 

Närliggande evenemang

  • Är du arrangör?

    Maximera ditt events framgång med Billetto – biljettplattformen som hjälper dig sälja fler biljetter, enkelt marknadsföra dina event och spara tid.

  • Spritz-skola med pizza

    Event inställt

    Spritz-skola med pizza

    Från 890,00 SEK

    Plats

    Flera tidpunkter

    11 april 2025 - 8 augusti 2025
    Billetto Peace of Mind
    Boka tryggt med oss: Billetto garanterar återbetalning vid inställda event. Läs mer
    Betalningsmetoder accepteras:

    Beskrivning

    Spritz-skola med pizza

    Varmt välkommen att fira med oss på Al Dente! Vi ser alltid en anledning att fira i Italien. Kanske är det en födelsedag, er bröllopsdag eller bara att helgen stundar? 

    Under två härliga timmar firar vi er privata sammankomst i ett gemensamt kök med andra firare! Det är högt i tak och festlig stämning rakt igenom när vi ses i våra centrala matstudios i Stockholm. En AW utöver det vanliga!

    Vi börjar kvällen med klassikern Aperol Spritz som vi lär oss göra från grunden. Ett fantastiskt kul moment som lockar till skratt och sätter ton på kvällens AW

    När ni är klara med spritzen följer aktivitetens andra moment – PIZZA! Vad är en kväll i italiensk anda utan pizza? Ni får välja toppings helt själva vilket sätter en personlig touch på era kreationer. 

    Känn dofterna av sötsyrlig tomatsås och basilika sprida sig i köket medan ni väntar på era kreationer. Ni sätter er runt våra rustika bord och avnjuter era italienska pizzor tillsammans med er Aperol Spritz såklart!

    Arrangör

    Lokal

    Al Dente Famiglia, Alströmergatan 45, 112 47 Stockholm

    Vanliga frågor

    • Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?

      Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.

    • Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?

      Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.

    • Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?

      Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.

    • Var hittar jag länken till ett online-event?

      Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.

    • Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?

      Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.

    Event inställt

    Spritz-skola med pizza

    Upptäck mer