Lennie Norman
Lennie Norman
Plats
Datum
Beskrivning
Kvällens komiker:
LENNIE NORMAN
Ludde Samuelsson
Malin Appeltofft
Stefan Söderblom
Sebastian Andersson
MC: Stephan Ahlgren
Lennie Norman. Presentation överflödig. En av grundarna svensk stand-up på 80-talet. Det känns kul att fler får en chans att se Lennie denna gång. I våras blev det utsålt direkt på Å-krogen. Recensionerna blev fantastiska och det är ingen överdrift att påstå att Lennie rev stället.
Ludde Samuelsson. Trots sina 27 år känns Ludde som en senior i dagens Standupsverige. Malmökillen Ludde turnerar Sverige runt varje år sedan länge och är alltid ett säkert kort: Det blir alltid roligt!
Malin Appeltofft. Ni som är på Å-krogen den 7/10 ser Malin tillsammans med Anneli Abrahamsson i showen ”Motherfuckers”, en föreställning som blivit så omtalad att TV4 gjort reportage om den. Malin kommer från Stockholm och skämtar om bland annat livet som kulturarbetare.
Stefan Söderblom. Har kört stand-up på Norra Brunn och många andra svenska scener. Samt prövat lyckan i England. Vi ser fram emot Stefans första egna show i december!
Sebastian Andersson. En GASTA-talang från Trelleborg som nosade på topplaceringarna i GASTA:s Comedy Comedy Challenge. Tuff humor med glimten i ögat.
MC: Stephan Ahlgren. GASTA-komiker som återkommer efter ett års uppehåll. Stephan vann priset Årets oneliner på Svenska stand-upgalan 2014. Stephan skämtar ofta om sina upplevelser av Järbo, lastbilskörning och familj.
OBS! Du som vill äta vår goda och mycket prisvärda Comedy-meny
bokar bord på Söders Källa, tel 026-61 38 00.
Mat serveras från kl 18.00.
Showstart kl 19.30.
Entré: 100 kr (gärna kontant)
Under höstsäsongen kommer våra onsdagsföreställningar att förläggas till Söders Källa.
För mer information:
Hemsida: www.gastacomedy.se
Facebook: GASTA Comedy
Arrangör
Lokal
Söders Källa, Södra Kansligatan 22, 802 52 Gävle
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
Lennie Norman
Från 100,00 SEK