Julkonsert "Nu är det jul igen"
Julkonsert "Nu är det jul igen"
Plats
Datum
Beskrivning
Upplev magin av julen med en fantastisk julkonsert mitt i hjärtat av Karlskrona! Varmt välkomna till Fredrikskyrkan den 20 december, där Karlskrona Orkesterförening, Vox Aurora och Aspö kyrkokör under ledning av Anna Jefta & Staffan Sundås bjuder in till en oförglömlig eftermiddag fylld av magiska toner och julstämning. För bara 100 kronor kan du njuta av en musikalisk resa genom tidlösa julklassiker framfört av talangfulla musiker i en miljö som andas historia och skönhet. Låt musiken fylla dig med glädje och högtidskänsla i denna storslagna konsert. Missa inte chansen att fira julen med oss med en magisk musikalisk upplevelse!
Lokal
Fredrikskyrkan, Stortorget 3, 371 31 Karlskrona
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
Julkonsert "Nu är det jul igen"
Från 100,00 SEK