Hoppa till huvudinnehåll
Event avslutat - Missade du detta event? Kolla in dessa andra events som kommer snart. För information om tidigare evenemang, scrolla bara nedåt.

Återbesök evenemang

Laddar...

 
 

Laddar...

 
 

Evenemang du skulle älska

Laddar...

 
 

Närliggande evenemang

  • Är du arrangör?

    Maximera ditt events framgång med Billetto – biljettplattformen som hjälper dig sälja fler biljetter, enkelt marknadsföra dina event och spara tid.

  • Guerilla Stand Up i Centrala Linköping

    Eventet är avslutat

    Guerilla Stand Up i Centrala Linköping

    Från 0,00 SEK

    Plats

    Datum

    18 aug 2019 19:00 - 21:00
    Billetto Peace of Mind
    Boka tryggt med oss: Billetto garanterar återbetalning vid inställda event. Läs mer
    Betalningsmetoder accepteras:

    Beskrivning

    GUERILLA STAND UP MED LKPG HA HA!
    (Pay what you can via Billetto eller Swisha till: 123-2536860)
     

    Eftersom Linköping saknar en bra mellanstor konsertlokal för stand up och LKPG HA HA! är ‘hemlösa'. Det ger oss inget val.  Det är dags to take it to the streets! Den 18:e augusti kommer vi köra en Guerilla stand up kväll, någonstans i centrala Linköping. 

    Det funkar så här: Publiken samlas kl19 på Stora Torget i Linköping och sedan går vi till en hemlig plats, en kort promenad därifrån. Ta med en stola, matta, en picnick-korg och något att dricka om du vill, och så ta vi över en plats i stan och transformera det till en stand up lokal. Var med på en spännande tillställning där allt kan hända!

    Vem kommer uppträda?  Eftersom det hela är lite hemlighetsfullt, har vi lovat att inte nämna komikern... Vad vi kan avslöja är att det är en engleskstalande komiker som är aktuell just nu med specials på både SVT och Netflix. Fy Fan!

    Vad kostar det? Jo… LKPG HA HA! har inte offentlig stöd och gör det här främst för att det är kul och att bevisa att det finns en publik för stand up i Linköping. Men.. Vi kommer göra en hink/swish samling på plats - rekommenderade pris är 100:- per person, men det är egentligen, 'Pay What You Can' som gäller. 

    Dock så är det så att för att garantera vi täcka våra största omkostnader behöver vi minst 100 personer som har betalat 50kr i förväg. Man kan köpa här på Billetto eller Swisha till: 123-2536860

    Let’s do this, Linköping! Sprida eventet, Swisha/betala en femtiolapp redan nu och då kan vi göra en HELT UNIK stand up kväll verklighet i kommunen som kämpar emot live lokaler

    Lokal

    Stora Torget Linköping, 582 24 Linköping, 582 24 Linköping

    Vanliga frågor

    • Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?

      Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.

    • Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?

      Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.

    • Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?

      Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.

    • Var hittar jag länken till ett online-event?

      Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.

    • Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?

      Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.

    Eventet är avslutat

    Guerilla Stand Up i Centrala Linköping

    Upptäck mer