Biljetter från 100,00 SEK
Bygg din egen soldrivna synt.
Utan att behöva några som helst förkunskaper får deltagarna i denna halvdags workshop bygga sin egen syntheseiser som styrs och drivs av ljus. Workshopen är upplagd så att alla kan hänga med och på köpet lära sig lite grundläggande elektronik. Synten som kommer att få 1-4 oscillatorer är baserad på en simpel nand-krets som även den oinvigde kommer att förstå hur den fungerar.
SE www.youtube.com/watch?v=3PmUMQGa0X0
Max antal deltagare 6 personer. Deltagaravgift 100 SEK + Material 200 SEK. Material betalas kontant vid workshopen.
Anmälan görs genom att betala Deltagaravgiften 100 SEK på billetto
OBS! WORKSHOPEN KOMMER ATT HÅLLAS PÅ ENGELSKA!!!!
Workshop leds av ljudkonstnären Jukka Hautamäki som är bosatt i Helsingfors, Finnland.
Hautamäki arbetar med upphittade material, elektronik, ljud, ljus och video. Han har hållit en mängd ljudkonst och elektronik kurser, workshops, föreläsningar och performances runt om Europa och Nordamerika. Mer info jukkahautamaki.com
Workshopen är en del av Glowing Electronics festivalen som i sin tur ingår i Österlen Lyser
http://glowingelectronics.se/?p=22
http://vardagsrummet.schhh.se/
Vardagsrummet, Hoby 354, 276 36 Borrby
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
Biljetter från 100,00 SEK