GBG Beer Week Kick-Off Tour 2015
GBG Beer Week Kick-Off Tour 2015
Plats
Datum
Beskrivning
GBG Beer Week kickar igång med en unik och exklusiv busstur till fyra av Göteborgs främsta bryggerier: Dugges Ale- och Porterbryggeri, Rådanäs Bryggeri, Oceanbryggeriet och Beerbliotek. En tur, fyra bryggeristopp och många fantastiska hantverksöl kommer det att bli. Vi kommer att få uppleva bryggerierna från insidan – se de skinande blanka bryggverken och jästankarna, känna doften av mäsken och möta bryggarna bakom ölen. Dessutom provsmakar vi utvalda öl längs vägen och får höra historierna bakom brygderna.
Guide på bussen blir Fredrik Berggren, ölexpert och öldomare som bloggar på beersweden.se. Dessutom blir det några överraskningar på vägen! Västkustens trevligaste bussbolag – Sohlbergs Buss – kör oss i kunglig stil mellan vattenhålen.
Kom i tid! Turen startar från bussparkeringen framför Park Avenue Hotel kl 16.30. Beräknad turtid är cirka 4,5 timmar.
Mer info om GBG Beer Week:
GBG Beer Week är en hyllning till ölstaden Göteborg, men också ett sätt att låta fler upptäcka nya skummande brygder gjorda med kärlek och passion. I år blir det smygpremiär, för att sedan köra fullt ut 2016. GBG Beer Week - 17-25 april 2015. Se fler event på www.gbgbeerweek.se
Arrangör
Lokal
Startar framför Elite Park Avenue Hotel, Kungsportsavenyen 36, 411 36 Göteborg
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
GBG Beer Week Kick-Off Tour 2015
Från 475,00 SEK