FESKEKÖRKAS ALLSÅNG & QUIZ ÄR TILLBAKA
FESKEKÖRKAS ALLSÅNG & QUIZ ÄR TILLBAKA
Plats
Datum
Beskrivning
SUCCÉN ÄR TILLBAKA!
Fyra måndagar blev fyra fullsatta kvällar fyllda av skratt, allsång, kluriga frågor och en fantastisk stämning på Pråmenaden vid Feskekörka.
Vi trodde att det var över för den här sommaren. Men efter alla glada tillrop lyckades vi övertala Harald Treutiger, Thom Carfors och Melodikryssets okrönte kung Lennart Palm att köra tre extra kvällar i augusti.
Nu väntar nya kvällar där publiken står för stämningen, sången och skratten. Räkna med klassiska allsånger, musikquiz, göteborgshumor, spontana infall och den där härliga känslan som bara uppstår när hundratals människor sjunger tillsammans en ljummen sommarkväll.
Det här är ingen tävling där man måste kunna allt. Det är en kväll där det viktigaste är att ha roligt. Sjung med så mycket du kan, gissa så gott du förmår och njut av en av sommarens allra gladaste kvällar vid vattnet.
Fakta
• Tre extra måndagar: 3:e, 10:e och 17:e augusti
• Entré 150 kr per person
• Onumrerade platser, kom i god tid
Vi ses på Pråmenaden. Nu kör vi några måndagar till!
Lokal
Pråmenaden, Feskekörka. Pråmenaden, Fisktorget 4, Gbg, 411 20 Göteborg
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
FESKEKÖRKAS ALLSÅNG & QUIZ ÄR TILLBAKA
Från 150,00 SEK