COLORS Green Night
COLORS Green Night
Plats
Datum
Beskrivning
Äntligen är sommarvädret här! Stort tack till alla som kom och festade med oss och gjorde den röda kvällen magisk i onsdags!
Colorssäsongen börjar närma sig sitt slut och innan den stora finalen nästa vecka vill vi, denna näst sista kväll, verkligen lyfta fram er gäster som skapar den unika stämningen på Colors dansgolv. Det är på grund av er som vi har orkat hålla igång klubben i alla nio år och känslan av att se soldäcket fyllt av dansande gäster är det bästa vi vet! På den Gröna kvällen låter vi därför era favorit DJ:s fokusera helt på att hålla kokande dansgolv hela kvällen igenom. Colors resident DJ's, Dainja och Confuze, maxar stämningen tillsammans med Femtastics egna Johanna Ritscher & Eka Scratch. Vi... har även med oss DJ Finest, Sebastian Kapocs och många fler överraskningar.
För att få till bästa mode på dansgolven lite tidigare får ni som kommer före kl 23.00 ett specialpris i dörren. Inträdet ligger då på endast 125 kr. Förköpspriset ligger även det på 125 kr och där bör ni vara snabbt ute, för det är hög risk att vi säljer slut denna löneonsdag. Som vanligt köper ni via Billetto.se!
◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬
Gäster som följer färgkoden får förtur i kön!
*Förköp ger platsgaranti
**Godkänd färgkod är: Överdel med tydligt färginslag, underdel med tydligt färginslag eller minst två accessoarer (keps, halsband, skor, bälte etc) i rätt temafärg.
Förköp kostar 125 kr och finns på www.billetto.se. Entrébiljett i kassan kostar 125 kr före 23.00!
◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬◭◬
Colors Green Night 27/7
Dresscode: Grönt (Regler för färgkoden finns ovan)
Residents:
DJ Dainja, DJ Confuze, Sebastian Kapocs
Guest DJ's:
Johanna Ritscher & Eka Scratch från Femtastic
+ DJ Finest (Parham/Som 031/Tu5en)
Plats: Bananpiren, Frihamnen
Tid: 21-03 (20 år)
OBS! Colors tar endast kort. Inga kontanter!
Biljetter: www.billetto.seeller i butik, Tshirt Store, kungsgatan 17.
Följ på Instagram: #colorsgbg @colorsgbg
Arrangör
Lokal
Bananpiren, Frihamnen, 417 55 Göteborg
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.
COLORS Green Night
Från 125,00 SEK