ÅÅSAA + Nuclear Unity
ÅÅSAA + Nuclear Unity
Från 180,00 SEK
Plats
Datum
Tags
Beskrivning
Oceanen presenterar: ÅÅSAA + Nuclear Unity
Åldersgräns: 20 år
ÅÅsAA
Åsa Söderqvist är tillbaka. Tidigare kallade hon sig ShitKid och spelade då vad hon kallar för grungepop/trummaskinspunk. Med ShitKid har hon spelat världen över och har miljontals spelningar på Spotify. Efter 4 års uppehåll från musiken är hon nu tillbaka med sitt nya projekt, ÅÅsAA.
ÅÅsAA gör elektronisk dansmusik. I början av februari släpper hon sin första självbetitlade skiva och 15/2 kommer hon till Oceanen.
Nuclear Unity
Nystartat projekt bestående av Jacob Mussie och Einar Hasselgren.
Nuclear Unity utforskar genrer som neofolk, noiserock och elektronisk musik. Det långsamt svävande existerar sida vid sida med det karga mardrömslika.
Deras debutskiva släpps i samband med spelningen. Einar är även aktiv inom elektronisk musik under namnet Local Arms.
Lyssna på Nuclear Unity här: https://nuclearunity.bandcamp.com/
Dörrar 20.00
Nuclear Unity 21.00
ÅÅSAA 22.00
________
Tillgänglighet
Kulturhuset Oceanen är en Q-märkt, kulturhistorisk byggnad vilket är en utmaning när det kommer till tillgänglighet. Vi gör vårt bästa för att så många som möjligt ska kunna besöka oss. Vid besök med rörelsehjälpmedel är ingången via entrén till scenen bäst anpassad. Denna nås genom Gathenhielmska trädgården. Ingången är låst, därför ber vi er att höra av er en dag innan ert besök och senast fredag 16:00 om ni ska besöka oss över helgen. Rullstolsanpassad toalett finns i scenlokalen. Personliga assistenter behöver inte köpa egen biljett men kontakta oss på förhand så att vi kan generera en biljett till personen.
Obs! blinkande ljus kan förekomma under konserter och event. Vid frågor gällande tillgänglighet kontakta Mia Herman, mia@oceanen.com.
Återköp av biljetter
Vi återköper inte köpta biljetter. Detta gäller alla våra arrangemang förutom Barnens Ocean. Vid avbokning av biljetter för Barnens Ocean maila till info@oceanen.com
Om vi ställer in ett arrangemang betalas samtliga biljetter exkl. serviceavgift automatiskt tillbaka till det konto som du köpte biljetten/biljetterna med.
Arrangör
Lokal
Oceanen, Stigbergstorget 8, 414 63 Göteborg
Vanliga frågor
-
Jag har inte mottagit min biljett via mail. Vad ska jag göra?
Det första du kan göra är att kontrollera din spam/skräppost och mailet hamnat där. Dina biljetter skickades som en bilaga och kan ses som spam eller skräppost av vissa e-posttjänster. Du kan alltid också hitta dina biljetter under fliken "Mina biljetter" när du är inloggad på ditt Billettokonto, antingen på webbläsaren eller i vår app. För mer information, läs här.
-
Jag önskar avboka min biljett och få biljetten återbetalad. Vad ska jag göra?
Det är arrangören som beslutar om återbetalning av biljetter på deras event. Du bör därför kontakta dem direkt för att höra vilka möjligheterna är just för dig. Du hittar deras mailadress i ditt orderbekräftelsemail eller genom att gå in på deras arrangörssida och klicka på "Kontakta arrangören". För mer information, läs här.
-
Jag har registrerat mig på väntelistan, vad händer nu?
Om fler biljetter blir tillgängliga kommer du, tillsammans med andra som registrerat sig på väntelistan, att meddelas om detta via mail. Köp av de tillgängliga biljetterna sker därefter enligt först-till-kvarn-principen. För mer information, läs här.
-
Var hittar jag länken till ett online-event?
Vanligtvis tillhandahåller arrangören av eventet detaljerna i orderbekräftelsen som du mottar via mail efter köp eller så kan det hända att arrangören skickar ett uppföljande mail med en länk till deras online-event. Du kan även kika in på eventsidan där du finner arrangörens beskrivning av eventet. För mer information, läs här.
-
Vad är avbeställningsförsäkring och varför skulle jag behöva det?
Med avbeställningsförsäkringen kan du vid vissa oförutsedda händelser som hindrar dig att delta i ett eventet, begära en återbetalning. För mer information, läs här.