Spring til hovedindhold
Event afsluttet - Gik du glip af denne event? Se disse spændende events i stedet! Er du her for detaljer om det tidligere event, bare scroll ned.

Indlæser.....

 
 

Andre events fra arrangøren

Genbesøg events

Indlæser.....

 
 

Indlæser.....

 
 

Events du ville elske

Indlæser.....

 
 

Nærliggende events

  • Arrangerer du events?

    Billetto er platformen for dig, der ønsker at sælge flere billetter og samtidig spare tid på billetadministration.

  • Utmana ditt ledarskap med en skådespelare och KBT-terapeut!

    Event aflyst

    Utmana ditt ledarskap med en skådespelare och KBT-terapeut!

    Fra SEK 290,00

    Sted

    Dato

    12 sep 2024 kl. 07:30 - 09:30
    Billetto Peace of Mind
    Du kan trygt booke hos os: Billetto garanterer refundering via tilbagebetaling for aflyste events. Læs mere
    Accepterede betalingsmetoder:

    Beskrivelse

    “Sluta snacka-våga göra" - en workshop för framtidens ledare!

    I utmanade situationer har du som chef ett stort ansvar för att leda dina medarbetare. Det kan handla om att du behöver säga upp, hantera en konflikt, informera om en ny organisation eller ett nytt arbetssätt.

    För att kunna vara en ansvarstagande och modig ledare, som är en trygg bas för sina medarbetare, behöver även du stöd. Det stödet vill vi gärna ge dig!

    Varmt välkommen till en interaktiv workshop där du får träna praktiskt på svåra och verkliga situationer!

    Du får övningar, verktyg, omedelbar feedback och coaching av en skådespelare och en KBT-terapeut, som du direkt kan ta med dig i din roll som chef.

    Syftet är att utveckla och stärka dig i din kommunikation och i ditt personliga ledarskap. Där du är det viktigaste verktyget i kommunikationen med dina medarbetare.

    Efter många års ledarskapsträning, har vi konstaterat att det inte fungerar med färdiga mallar som passar alla. All kommunikation behöver alltid utgå från varje unik person och situation. Därför tror vi på träning som utgår från ditt autentiska jag.

    Du som chef får:

    ✅ Praktiskt träna utmanande situationer på jobbet
    ✅ Byta roll för att bättre förstå dina medarbetares perspektiv
    ✅ Hjälp att på djupet förstå och hantera dig själv och andra
    ✅ Enkel och tydlig modell för verbal- och icke-verbal kommunikation + ledarskap

    I ett och samma paket får du Susann Steiger och Gabriella Lockwall som är både:

    🟢 Kroppsspråksexpert
    🟢 Skådespelare
    🟢 KBT-terapeut
    🟢 Kommunikationsrådgivare
    🟢 Ledarskapscoach

    Frukost serveras från kl 7.30 och ingår i biljettpriset. Workshopen startar kl 8.00. 

    Arrangør

    Vad härligt att du hittat hit! Min passion är att hjälpa människor att blomstra genom att få tillgång till sin inre kraft. Älskar att vägleda och coacha individer, grupper och företag att leda och leva i förändringar. Att våga prova nya vägar och stärka förmågan, resiliens, att navigera i vår ständigt föränderliga värld.

    Jag är EMCC-certifierad coach, KBT-terapeut, ledarskapskonsult och beteendevetare som jobbat en större delen av mitt yrkesliv med att vägleda människor och företag i förändringar.

    VAD JAG TROR PÅ
    Att all förändring börjar med oss själva! Självreflektion, en god självkännedom, insikt om vem du är, vad du tror på, drivs av och vad som är viktigt på riktigt. Du får tillgång till din inre 🧭 som hjälper dig att vägleda dig själv och andra i ditt professionella och privata liv. Det hjälper dig att blomstra och få tillgång till hela din kraft. Blomstrar du, får det människorna omkring dig, företaget och samhället att blomstra! Det är magi!

    Jag ser människan som en helhet, där alla delar är viktiga och där jag utgår från våra möjligheter snarare än begränsningar. Vi har alla 🌈 färger inom oss. Vi behöver bara lära oss att använda dem.

    Vurmar extra för att skapa hälsosamma och hållbara människor och företag och helhjärtade ledare som har människan i fokus. ❤ Tänker att vi behöver köra mer eco drive. ♻️ 🚙

    VAD JAG ERBJUDER
    ✅ Ledarcoaching och KBT för dig som har en önskan om att bli en helhjärtad ledare. Allt börjar med din inre resa, att bli medveten om vem du är, vad som format dig, dina styrkor och svagheter för att vara en mer autentisk och modig ledare.

    ✅ Chefsstöd och kommunikationsrådgivning för att rusta VD och chefer att bli modiga, förtroendeingivande och ansvarstagande ledare. Vara en trygg bas för dina medarbetare i organisationsförändringar.

    ✅ Konflikthantering och teambuilding.

    ✅ KBT-terapi och schematerapi när du fastnat och behöver hjälp att hitta nya vägar.

    ✅ Coaching för att få nya insikter, perspektiv som tar dig i den riktning och takt som du önskar.

    ✅ Föreläsningar, workshops och utbildningar inom ledarskap, coaching och kommunikation.

    MIN ERFARENHET
    Gedigen erfarenhet av rådgivning och att coacha chefer, ledningsgrupper och medarbetare i stora förändringar. Stor verktygslåda för professionell och personlig utveckling, ledarskap, och kommunikation. Coachar individer och grupper, både företag och privat, i mitt företag Trustworthy Communications AB.

    REDO FÖR ATT BLOMSTRA?
    Jag finns med dig på hela resan, från start till mål. Allt för att du ska blomstra! 🌸

    Är du VD, chef eller jobbar inom HR? Kontakta mig, så berättar jag gärna mer!

    📲+46 70 919 53 42 eller mejla till susann.sjobom@trustworthy.se

    Läs gärna mer om mina tjänster på: https://trustworthy.se/

    Lokation

    Café Tårtan, Hornsgatan 32, 118 20 Stockholm

    FAQ

    • Jeg har ikke modtaget min billet via e-mail. Hvad skal jeg gøre?

      Det første du skal gøre, er at tjekke spam, uønsket post samt reklame mappen, da vi desværre nogle gange smide derhen. Det skyldes dine billetter er sendt som vedhæftet fil og det kan betrægtes som spam af nogle systemer. Alternativt kan du altid finde dine billetter ved at logge ind på din Billetto konto, som du kan tilgå via vores app eller browser. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg ønsker at annullere min billet og modtage en refusion. Hvad skal jeg gøre?

      De fleste billetter kan desværre ikke altid refunderes. Men du er altid velkommen til at kontakte arrangøren direkte, for at se om de er villige til at acceptere din forespørgsel om en refundering. Du kan kontakte arrangøren ved at klikke på arrangør og dernæst kontakt eller besvare din ordrebekræftelse. For mere hjælp, læs her .

    • Jeg har skrevet mig på ventelisten, hvad sker der nu?

      Hvis flere billetter bliver tilgængelige, vil du få besked (via e-mail) sammen med de andre som er tilmeldt ventelisten. Det er efter først-til-mølle-princippet. For mere information, læs her .

    • Hvor finder jeg linket til et online event?

      På ordrebekræftelsessiden ved genenmført køb eller på ordrebekræftelsen sendt til dig på mail. Normalt vil arrangøren af eventet oplyse dig om dette i din ordrebekræftelses email, som du modtager fra os, eller efter ordren er booket sende dig en email med de informationer du skal bruge. Du kan også læse event beskrivelsen, da de kan have oplyst det der, hvordan du får adgang til eventet. For mere information, læs her .

    • Hvad er en billetforsikring, og hvorfor skulle jeg have brug for det?

      Med billetforsikringen har du mulighed for at modtage en refusion, ved nogle uforudsete hændelser gennem ERV. For mere information, læs her .

    Event aflyst

    Utmana ditt ledarskap med en skådespelare och KBT-terapeut!

    Upptäck mer